Pozycjonowanie lokalne2018-08-30T00:12:24+00:00
Strona główna » Search Engine Optimization » Pozycjonowanie lokalne
Pozycjonowanie lokalne w Google Local SEO

Pozycjonowanie Lokalne

Graficzny divider light blue

Nie można znaleźć Twojej firmy w Google? Wiemy jak rozwiązać ten problem! Stosując pozycjonowanie lokalne pomagamy firmom w zwiększaniu widoczności w wynikach wyszukiwania Google!

Wybierz kompleksowe usługi Local SEO, które pomogą w poprawie widoczności firmy w wyszukiwarkach!

Twoi Klienci kupują u konkurencji zamiast u Ciebie? Popraw swoją widoczność w Google!

Na czym polega pozycjonowanie lokalne?

Graficzny divider light blue

Pozycjonowanie lokalne (eng. Local SEO) – to złożony proces optymalizacji widoczności firmy w wynikach wyszukiwania Google (oraz w wynikach innych geotargetujących wyszukiwarek np. Bing, Yelp, Apple Maps itp.) ściśle powiązanych z lokalizacją lub obszarem działania przedsiębiorstwa. Najważniejsze obszary:

 • Badanie słów kluczowych po których lokalna konkurencja jest wyświetlana wysoko w SERP-ach.
 • Tworzenie i umiejętnie zarządzanie wizytówkami firmy w darmowych usługach: Google Moja Firma czy Apple Maps.
 • Zarządzanie wpisami w branżowych katalogach firm, tzw. wizytówki NAP (eng. Name, Address, Phone).
 • On-Page SEO – optymalizacja strony internetowej pod kątem zawartości i użytych technologii.
 • Link building – proces budowania wartościowych linków do naszego serwisu www ze stron o dużej wartości dla Google.
 • Zarządzanie opiniami o firmie występującymi w różnych miejscach w internecie.

Odpowiednie zadbanie o wszystkie wspomniane wyżej elementy rankingowe (Local Ranking Factors) daje firmie przewagę nad konkurencją!

Usługi Pozycjonowania Lokalnego, które świadczymy w naszej Agencji

SEO analiza konkurencjiLocal SEO Analiza konkurencji

SEO Analiza Konkurencji

Jednym z elementów od którego powinien zacząć się każdy poważny projekt SEO jest odkrycie i dogłębna analiza stron internetowych głównych rywali Klienta w jego branży z uwzględnieniem obszaru na jakim działa klient (miasto, województwo, region, kraj).

We współpracy z Klientem oraz na bazie analizy danych z Internetu ustalamy lidera branży (najczęściej jest to również lider generujący największy ruch organiczny) wyznaczając tak zwany Benchmark, będący celem do którego zmierzamy i który chcemy wyprzedzić.

Szczegółowo sprawdzamy rozwiązania SEO stosowane przez Lidera branży i inne wysoko spozycjonowane firmy konkurencyjne. Przy użyciu naszej wiedzy, doświadczenia i niezbędnych do takiej analizy narzędzi SEO (na przykład Ahrefs, Semstorm czy Senuto) jesteśmy w stanie zebrać i połączyć różne informacje na temat aktywności konkurencji w zakresie SEO strony internetowej i wykorzystać je później do skutecznego pozycjonowania strony internetowej lub sklepu internetowego naszego Klienta.

SEO analiza konkurencjiPozycjonowanie Keyword Research

Badanie Słów Kluczowych

Badanie słów kluczowych dla celów lokalnego SEO (z ang. Local Keyword Research) polega na zaawansowanej analizie fraz (uwzględniających lokalizację np. „restauracja radom” lub związanych z branżami traktowanymi przez Google jako intencja lokalna, np. „fryzjer” itp.). Dobra analiza pozwala nam zbudować listę słów kluczowych po wpisaniu których w wyszukiwarkę Google powinna się wyświetlać nasza oferta. W przypadku lokalnego pozycjonowania lista ta powinna uwzględniać frazy rozszerzone o lokalizację oraz frazy, które przez Google są interpretowane w pierwszej kolejności jako intencja wyszukiwania lokalnego (np. restauracja, fryzjer, stomatolog, laweta etc.).

Strategia lokalnego pozycjonowaniaStrategia dla lokalnego SEO

Strategia dla Lokalnego Pozycjonowania

Opracowanie dokumentu zawierającego nasze koncepcje i zalecenia dotyczące realizacji w długim okresie czasu celu zwiększania obecności i aktywności firmy w Internecie ze szczególnym uwzględnieniem widoczności w lokalnych wynikach wyszukiwania. Strategia SEO jest dokumentem zawierającym najlepsze praktyki, które można zastosować dla zwiększania widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania, rozszerzonym o dedykowane konkretnemu biznesowi rozwiązania.

Stworzenie strategii dla lokalnego SEO opieramy między innymi na przeprowadzonych wcześniej: analizie konkurencji, audycie strony WWW, analizie słów kluczowych oraz badaniu opinii na temat firmy. Jesteśmy też w stanie oczywiście zająć się późniejszym wdrażaniem lub wsparciem wdrażania w firmie Klienta zasugerowanych rozwiązań!

Audyt strony internetowej i późniejsza optymalizacjaSEO Audyt strony internetowej i optymalizacja techniczna

Audyt i Optymalizacja Strony WWW

Wizytówka w Google Moja FirmaBezpłatna wizytówka Google Moja Firma

Wizytówka w Google Moja Firma

Wizytówka w Google Moja Firma to jedno z kluczowych narzędzi, które należy umiejętnie używać jeśli chcemy aby nasze pozycjonowanie lokalne było skuteczne. Wizytówka pojawia się, kiedy użytkownicy szukają lokalnych usług i produktów w wyszukiwarce lub Mapach Google. Aż 93% wyszukiwań w przeglądarce traktowanych jest przez Google jako wyszukiwania lokalne i w ich wyniku wyświetlane są w pierwszej kolejności (za reklamami płatnymi oczywiście) wizytówki firmowe. Wizytówka GMF jest usługą darmową oferowaną dla właścicieli firm w ramach globalnej usługi Google Moja Firma (Google My Business). Narzędzie to posiada wiele ciekawych funkcjonalności, z których niektóre dedykowane są do określonych branż. Umiejętne zarządzanie swoim firmowym wpisem Google pozwala między innymi na:

 • Osiągnięcie przewagi na lokalnym rynku dzięki przewadze w widoczności w wynikach wyszukiwania Google.
 • Pozyskiwanie nowych klientów szukających podobnych do naszych towarów i usług w naszej lokalizacji.
 • Budowanie marki lokalnej i jej pozycji w regionie.

Zapraszamy do skorzystania z naszego doświadczenia w zakresie tworzenia i skutecznego zarządzania wizytówkami GMF. Kompleksowa usługa obejmuje również pozycjonowanie w Google Maps mające poprawić pozycję strony na Mapach Google oraz optymalizację SEO i fachowe wsparcie w późniejszym „prowadzeniu” wizytówki Google Moja Firma.

Opinie o firmie w internecieRecenzje firmy w Google

Opinie o Firmie i Recenzje w Google

Pozycjonowanie lokalne w Google Local SEO

Czy warto dbać o pozycjonowanie lokalne w Google?

Graficzny divider light blue

Jeśli jesteś firmą lokalną to zdecydowanie MUSISZ zadbać o odpowiednie lokalne pozycjonowanie w Google!

Kilka faktów które należy znać:

 1. W 93% wyszukiwań w Google z intencją wyszukania lokalnego biznesu wyświetla się właśnie wizytówka Google Moja Firma.
 2. 80% Internautów nie ufa firmom lokalnym, które nie posiadają aktualnej wizytówki Google Moja Firma lub informacje o firmie które znajdują w różnych wizytówkach NAP są niespójne, przestarzałe lub zaniedbane
 3. Jeśli potencjalny Klient będzie poszukiwał firmy lub usługi lokalnej i nie znajdzie Ciebie… to oznacza, że znajdzie wyżej pozycjonowaną konkurencję i pewnie skorzysta jej z oferty…

Nie czekaj dłużej! Pozycjonowanie Lokalne samo się nie zrobi. Skorzystaj z usług profesjonalnej agencji SEO! Nie pozwól żeby konkurencja wyprzedzała Cię w wynikach wyszukiwania!

Wizytówki NAP lokalne pozycjonowanie GoogleGoogle wizytówki NAP

Wizytówki NAP

Reklama regionalnaReklama w mediach regionalnych

Reklama w Popularnych Regionalnych Mediach

Konsultacja SEO lokalneSEO konsultacje online

SEO Konsultacje

On-Line i Face-to-Face

Narzędzia do pozycjonowania lokalnegoNarzędzia lokalnego pozycjonowania

Narzędzia dla Pozycjonowania Lokalnego

Pisanie tekstów SEOCopywriting SEO

Pisanie Tekstów SEO

Pozycjonowanie lokalne w dużej mierze opiera się na odpowiednio przygotowanych treściach umieszczanych na naszej stronie internetowej ale także w różnych miejscach w internecie (na przykład w postaci artykułów sponsorowanych linkujących do naszego serwisu). Dobre treści na  stronę www powinny łączyć w sobie kilka kluczowych zadań użyteczności, SEO i pozycjonowania lokalnego. Z grubsza sprowadza się to do zapewnienia unikalnej, merytorycznie interesującej i zwyczajnie ciekawej dla czytającego treści, dodatkowo podanej w umiejętny sposób aby wpływała na pozycję strony w wynikach wyszukiwania Google.

Tworzenie stron internetowychStrony internetowe SEO-friendly

Tworzenie Stron WWW SEO-Friendly

MODAL